Hakkımızda

Polikor Boya ve Kimya Sanayii Ticaret A.Ş., doymamış polyester reçineleri, oto onarım amaçlı polyester macunlar ve çeşitli polyester ürünlerinin üretimine 1993 yılında başlamıştır.

Firmamızın sürekli gelişimi, yurtiçi ve yurtdışı yoğun ürün talebini karşılamak ve modern üretim tekniklerini kullanmak amacıyla 2000 yılında 5.000m2 si kapalı olmak üzere toplam 30.000m2 alana sahip fabrika tesisimiz; yıllık 30.000 ton üretim kapasitesiyle hizmete açılmıştır. Daha iyi ürün ve hizmet sağlamak amacıyla yaptığımız çeşitli kalite yatırımları ve kapasite artırımlarıyla birlikte toplam kapalı alanımız 2006 yılında 8.000 m2’ye çıkmıştır. Teknolojik yeniliklerin son hızla takip edildiği fabrikamızda, ürünlerimizin standartlara uygun olarak kalitesini kontrol edebilmek ve yeni ürünlerin geliştirilmesi amacıyla, konusunda uzman ekibimiz 220 m2kapalı alana sahip ARGE laboratuvarımızda çalışmalarını sürdürmektedir.

Üretim ve pazarlama tamamen müşteri odaklı yapılmakta olup, Türkiye’nin her bölgesinde pazarlama ekibimiz satış öncesi ve sonrası teknik destek vermektedir. Firmamız Türkiye pazarındaki faaliyetleriyle sınırlı kalmayıp birçok ülkeye ihracat yapmaktadır. Bu ülkeler arasında Afganistan, Cezayir, Ermenistan, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Beyaz Rusya, Bulgaristan, Çin, Kıbrıs, Mısır, Fransa, Gabon, Gürcistan, Almanya, Gana, Yunanistan, Hindistan, İran, Irak, İsrail, İtalya, Ürdün, Kazakistan, Suudi Arabistan Krallığı, Kuveyt, Kırgızistan, Lübnan, Litvanya, Makedonya, Malta, Moldova, Pakistan, Polonya, Katar, Romanya, Rusya, Güney Kore, Sri Lanka, Suriye, Tayvan, Tacikistan, Türkmenistan, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Özbekistan, Yemen yer almaktadır.

Üretim kapasitesinin yaklaşık %58′i ihracat olan firmamızın ana hedefleri arasında; pazar payımızı artırmak, yeni yurtdışı pazarlar bulmak ve güçlü bir marka imajı ile kalıcı yerler edinmek yer almaktadır.